Gå till innehåll
Växjö Ridklubb
Växjö Ridklubb

Nyfiken på styrelsearbete?

Vi söker nu personer till vår styrelse.

Är du en person som tycker det är intressant att engagera dig i klubbens arbete och framtid? Du behöver inte vara aktivt ridande, dock ses det som en fördel om du har en koppling till klubben. Kanske ditt/dina barn rider eller på annat sätt är i stallet kontinuerligt.

Vår klubb är just nu inne i ett skede där det händer mycket spännande med vår verksamhet och anläggning. Känner du att du vill vara med eller veta mer om vad styrelsearbetet innebär så kontakta valberedningen:


Mail: valberedningen@vaxjoridklubb.se

Telefon: Jessica Vidarsson 0706-509 608


Skicka in förslag till valberedningen inför årsmötet i 26 februari redan nu.

Publicerad: 2022-12-30

Senast uppdaterad: 2023-01-25

Författare: Rebecca Mattson

Sponsorer